وبلاگ

10-استراتژی-بازاریابی-املاک-2

اکثر افراد فکر می کنند بودن مشاور املاک اهمیت زیادی ندارد و در معامله امکان حذف آنها وجود دارد. و خیلی از افراد مایل نیستند که هزینه ای را به مشاور املاک پرداخت کنند.

اما اگر بیشتر درباره وظایف این افراد اطلاعات داشته باشند طرز تفکرشان عوض خواهد شد. این افراد باعث می شوند در هنگام معادله به دام افراد سودجو نیفتیم.

پس اگر شما هدف راه اندازی یک دفتر املاک را دارید باید به طور کامل با وظایف آن آشنا شوید تا به خوبی مدیریت های لازم را انجام دهید تا مورد اطمینان مشتریان خود باشید.

مشاور املاک نماینده فروشندگان یا خریداران املاک هستند. مشاورین املاک به چهار دسته مشاوران فروشنده، مشاوران خریدار، مشاوران دو طرفه، کارگزاران معاملات تقسیم می شوند.

با آگاهی داشتن از وظایف مشاوران املاک می توانید با خیال راحت فروش ملک یا خرید املاک را به آنها بسپارید. صداقت، امانت، راز داری، عدالت باید توسط مشاورین رعایت شود. در واقه باید هر دو طرف دارای این ویژگی باشند تا معامله به سود هر دو تمام شود.

از وظایف مشاور املاک به طور خلاصه می توان به تهیه فهرست مناسب از املاک مورد نظر خریدار برای ارائه به او، مشاوره به صاحبان ملک، تنظیم قرارداد صحیح و بدن ایراد، بررسی جزئیات ملک، کمک به فروشنده برای قیمت گذاری مناسب و … اشاره کرد.

اگر بخواهیم درباره هزینه کسب و کار این افراد صحبت کنیم باید بدانید که در هنگام گرفتن مجوز هزینه زیادی بر دوش سرمایه گذار نیست و هزینه رهن یک مکان بستگی به شهر و موقعیت آن دارد که می تواند در هر کجا قیمت متفاوتی داشته باشد که به خود شما بستگی دارد.

بعد از شروع کار مهمترین هزینه ها مربوط به مالیات است که میزان مالیات هم برای هر دفتر می تواند متفاوت باشد. و تنها یک هزینه دیگر که به نیرویی که خواهید گرفت تعلق دارد.

پس از آمار گرفته شده این دفاتر پس از اجبار کد رهگیری برای معاملات مسکن، بیشتر بنگاه ها با مجوز رسمی فعالیت می کنند به همین دلیل میزان تخلف آنها کمتر شده است.

در گذشته افرادی که وارد این حرفه می شدند بازنشستگان و افراد مسن بودند اما امروزه به شدت مورد استقبال افراد جوان قرار گرفته که با علاقه در این زمینه فعالیت می کنند.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)